Všechny produkty jsou skladem. Vyřízené objednávky odesíláme do 24 hodin.

Fotbalový dort a jeho příprava

Máte doma malého fotbalistu a chtěli by jste pro něj připravit fotbalový dort? Zkuste to sama - není to až tak těžké :)

Autor Balónky.cz - centrum IBC 

Máte hned několik možností. Můžete zvolit klasický dort, který zvládáte upéct a běžně ho pečete. Nemusíte se tedy bát, že by jste ho nezvládla. Motiv fotbal vyřešíte jedlým papírem. Můžete si zvolit buď z existujících motivů v nabídce anebo využít možnost mít vlastní jedlý papír s Vaším motivem. Tuto službu dnes nabízí např. firma "U Pavoučků"

Další možností je opět vyjít z klasického tvaru dortu, který pečete. Budete si hrát pouze s výzdobou dortu. Můžete buď zvolit zelenou potahovací hmotu a na to využít další dekorace - například svíčky ve tvaru fotbalových míčů. K tomu připojíte nápis s jménem oslavence a číslovkou.

Nejhezčí by ale asi byl dort ve tvaru fotbalového míče. A máme pro Vás dobrou zprávu - vůbec nepotřebujete speciální formy na pečení. Stačí upéct klasický korpus v dortové formě.

Korpus rozdělíte na tři části. Připravíte si libovolnou větší mísu /tvar budoucího dortu/. Na její dno dáme potravinovou fólii. První korpus umístíme do mísy a jemně přitláčíme na dno mísy, čímž korpus vytvarujeme. Korpus potřeme krémovou náplní a pokračujeme druhou částí korpusu. Opět potřeme krémovou náplní a přidáme poslední část korpusu.

Mísu včetně korpusu zabalíme do potravinové fólie a dáme minimálně na dvě hodiny do lednice. Poté připravíme stojan na dort a korpus na něj vyklopíme. Právě jste vytvořily dort ve tvaru půlkoule.

Dále zdobíme dle svého vkusu a chuti. Můžeme použít buď potahovací hmotu v bílé barvě a míč dozdobit pomocí barevného marcipánu anebo kousků potahovací hmoty. Anebo můžete vytvořit dekoraci dortu pomocí barevných krémů.

Na dort můžete použíť buď klasické dortové svíčky anebo dortové fontány.

Různé druhy dekorací a výroby dortů s fotbalovým motivem najdete ve videogalerii.

Jelikož se jedná o oblíbený motiv, doplňujeme adresu další Videogalerie s dorty s fotbalovým motivem

V případě jakýchkoliv dotazů jsme k dispozici v naší Poradně popř. můžete o svých dotazech diskutovat v sekci Diskuze.

 

Přejeme hezkou zábavu

 

Balonky s.r.o.

HOT LINE 777 000 019

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz