Pohoštění pro diabetiky

Může se stát, že mezi hosty se objeví i diabetik. Pravděpodobně máte pocit, že je to problém. Připravili jsme pro Vás pár nápadů, jak se připravit i na tuto možnost.

Autor Balónky.cz - centrum IBC 

Běžně pohoštění pro hosty připravujeme jak v sladké, tak i ve slané verzi. Co se týká slané verze, není to pro diabetika zásadní problém. Určitě tedy můžete připravit například různé varianty slaného pečiva z listového těsta. Tím se zavděčíte nejenom diabetikům. V naší sekci pohoštění určitě najdete hodně receptů na slané pečivo.

Recepty jsou většinou jednoduché - například takové tyčinky z listového těsta zvládne i začátečník.

Co se týká sladké varianty, můžeme nabídnout pohoštění i diabetikovi. Na internetu najdete dost receptů, i na sladkou variantu pohoštění. Například dnes je k dostání v supermarketech DIA zmrzlina. Není problém připravit pohár, kde jako základ použijeme DIA zmrzlinu a nazdobíme ovocem, které neobsahuje moc cukru.

Můžeme připravit i sladké sušenky - jeden z receptů najdete i u nás. Můžete připravit například Andělská očka.

Co se týká pití - obecně požití alkoholu při diabetesu není moc vhodné. Ale samozřejmě budeme myslet na naše hosty - diabetiky - i při výběru pití. Určitě připravíme "suché" varianty pití. Například suchý sekt, suché víno anebo suché martiny. Pro vysvětlení - právě označení suché (DRY) vyjadřuje nízký obsah cukru.

Samozřejmě volíme varianty bez cukru i v případě nealkoholických nápojů. Nejlépe minerální voda, ledový čaj bez cukru  (v receptu je formulace - cukr dle chutí - takže samozřejmě v tomto případě nedáme žádný) popř. tonic.

V případě, že grilujeme maso, připravíme pro diabetika tmavé pečivo (nejlépe grahamové). Určitě je nevhodné nabízet světlé pečivo. A pokud na grilování připravíme několik druhů zeleninového  salátu, určitě potěšíme každého hosta - nejenom diabetika :)

Vaší snahu vyjít vstříc při přípravě pohoštění určitě každý host ocení :)

V případě jakýchkoliv dotazů jsme k dispozici v naší Poradně popř. můžete o svých dotazech diskutovat v sekci Diskuze.

 

Přejeme hezkou zábavu

 

Balonky s.r.o.

HOT LINE 777 000 019

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení