Obří balóny a organza

Organza a balónky - pár nápadů na dekoraci z těchto dvou materiálů jsme Vám již ukázali. Dnes máme pro Vás tip na dekoraci z obřích balónků a organzy.

Tato dekorace vyniká svojí jednoduchostí a elegancí zároveň. Jako základ dekorace použijeme velké balónky anebo obří balonky. Oba druhy balonků mají tvar koule, ale liší se objemem a průměrem. Je to rozdíl docela zásadní. Velké balónky mají průměr 60 cm a objem 114 litrů, zatímco obří balóny mají průměr 90 cm a objem 380 litrů. 

Výše uvedené informace jsou pro Vás zásadní, a to hlavně v případě, že budete chtít nafukovat balóny heliem. Balónky sice budou létat, ale nafukování se docela prodraží. Takže zvolit menší (60cm) balóny se určitě vyplatí. 

Balónky po nafouknutí obalíme organzou. Věnujte určitě pozornost výpočtům spotřeby organzy. Pokud je průměr balonků 60 cm, tak nám určitě nebude stačit běžná šířka organzy 36 cm na pokrytí celé plochy. Můžeme ale dekoraci poskládat z několika pruhů organzy a formou řasení "zamaskujeme" spoje jednotlivých pruhů. Popř. zvolit dekoraci, při které nebude obalená celá plocha balonků - naopak - balónky budou zdobit pouze pruhy organzy.

Organzu ve spodní části balonků můžeme vyzdobit kytkou popř. stuhou ve stejné barvě. Létající obří balóny připevníme na závaží.

Co se týká barev balonků a organzy, taky můžeme  zvolit  z několika variant. Buď barvu balonků přizpůsobíme barvě organzy (např. celá dekorace bude růžová) anebo naopak - budeme volit kontrastní barvy (bílé balónky a růžová organza).

Zajímavou možností je průhledný balónek tzv. crystal, který bez jakéhokoliv barevného tónu. Takže až barvou organzy zvolíte barvu Vaší dekorace, balónek je neutrální.

Všechny produkty potřebné pro přípravu balónkové dekorace najdete na našich stránkách. 

Přejeme skvělou zábavu :)

 

Party-Narozeniny

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz