Zkuste si vyrobit balonkové srdíčko

Srdíčko z balónků můžete připravit jako dekoraci pro valentýnskou párty anebo svatební dekoraci. A není až tak těžké ho vyrobit. Zkuste si přečíst pár informací a mrkněte na videoinstruktáž. Pokud se Vám povede vyrobit krásné srdíčko, pošlete fotku :)

K výrobě srdíčka doporučujeme používat menší rozměr balonků - průměr 12 cm. Najdete je v našem e-shopu. Konkrétně v sekci Balónky malé dekorační. Většinou se používají jako doplněk při dekoraci z řetězových balonků, ale taky na výrobu různých tvarů z balónků - čísla, písmena, srdíčka atd.

Můžete vyrobit srdíčko jednobarevné anebo dvoubarevné. Vícebarevné srdíčko již nedoporučujeme, nevypadalo by hezky. Základem dekorace je nafouknout všechny balónky na stejný rozměr. Doporučujeme vyrobit šablonu - formu, podle které si zkontrolujete, zda všechny balónky nafukujete na stejný průměr. Stačí vzít starý kartón, kružítkem nakreslíte kruh o průměr 12 cm a otvor vystřihnete. Nafouknuté balonky vždy zkusíte přirovnat k otvoru, aby jste si velikost balonků mohli zkontrolovat.

Pokud budete dělat srdíčko dvoubarevné, nafoukněte 2 kusy balonků od každé barvy. Například dva bílé a dva růžové balónky. Spojíte je k sobě. Dva bílé a dva růžové. Dvojku bílých balonků promotáte s dvojkou růžových balonků a vytvoříte balónkovou čtyřku, v které se jednotlivé barvy budou střídat.

Na jeden metr girlandy budete potřebovat přibližně 10 těchto čtyřek. V ní je srdíčko vyrobeno ze 32 kusů čtyřek - 2 girlandy po 16 ks základních čtyřek.

Jednotlivé čtyřky jsou k sobě připevněny provázkem a vzájemně do sebe zapadají. Následně girlandy k sobě připevníme - vytvoříme uhel 90 stupňů.

Pootevřením girland na opačnou stranu vytvoříme vrchní část srdíčka a ve spodní části girlandy k sobě opět připevníme. A máte hotovo.

Tento postup při výrobě balónkového srdíčka je vhodný při menším rozměru dekorace. Při větším rozměru srdíček je nutné použít pevnou konstrukci, aby srdíčko drželo tvar. V tom případě se jednotlivé čtyřky nepřipevňují k sobě provázkem, ale připevňují se přímo ke konstrukci. Tento druh dekorace ale bude lepší nechat na profesionální firmu.

Můžete zkusit ještě variantu 3D srdíčka. V tom případě budete kromě malých dekoračních balonků potřebovat taky řetězové balónky a klasické pastelové balónky.

 

Přejeme hezkou zábavu

Party Narozeniny

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz