Zkuste si vyrobit balonkové srdíčko

Srdíčko z balónků můžete připravit jako dekoraci pro valentýnskou párty anebo svatební dekoraci. A není až tak těžké ho vyrobit. Zkuste si přečíst pár informací a mrkněte na videoinstruktáž. Pokud se Vám povede vyrobit krásné srdíčko, pošlete fotku :)

Autor Balónky.cz - centrum IBC 

K výrobě srdíčka doporučujeme používat menší rozměr balonků - průměr 12 cm. Najdete je v e-shopu Balonky.cz . Konkrétně v sekci Balónky malé dekorační. Většinou se používají jako doplněk při dekoraci z řetězových balonků, ale taky na výrobu různých tvarů z balónků - čísla, písmena, srdíčka atd.

Můžete vyrobit srdíčko jednobarevné anebo dvoubarevné. Vícebarevné srdíčko již nedoporučujeme, nevypadalo by hezky. Základem dekorace je nafouknout všechny balónky na stejný rozměr. Doporučujeme vyrobit šablonu - formu, podle které si zkontrolujete, zda všechny balónky nafukujete na stejný průměr. Stačí vzít starý kartón, kružítkem nakreslíte kruh o průměr 12 cm a otvor vystřihnete. Nafouknuté balonky vždy zkusíte přirovnat k otvoru, aby jste si velikost balonků mohli zkontrolovat.

Pokud budete dělat srdíčko dvoubarevné, nafoukněte 2 kusy balonků od každé barvy. Například dva bílé a dva růžové balónky. Spojíte je k sobě. Dva bílé a dva růžové. Dvojku bílých balonků promotáte s dvojkou růžových balonků a vytvoříte balónkovou čtyřku, v které se jednotlivé barvy budou střídat - viz videukázka.

Na jeden metr girlandy budete potřebovat přibližně 10 těchto čtyřek. Dále postupujte podle videoukázky. V ní je srdíčko vyrobeno ze 32 kusů čtyřek - 2 girlandy po 16 ks základních čtyřek.

Jednotlivé čtyřky jsou k sobě připevněny provázkem a vzájemně do sebe zapadají. Následně girlandy k sobě připevníme - vytvoříme uhel 90 stupňů - viz videoukázka

Pootevřením girland na opačnou stranu vytvoříme vrchní část srdíčka a ve spodní části girlandy k sobě opět připevníme. A máte hotovo.

Tento postup při výrobě balónkového srdíčka je vhodný při menším rozměru dekorace. Při větším rozměru srdíček je nutné použít pevnou konstrukci, aby srdíčko drželo tvar. V tom případě se jednotlivé čtyřky nepřipevňují k sobě provázkem, ale připevňují se přímo ke konstrukci. Tento druh dekorace ale bude lepší nechat na profesionální firmu.

Můžete zkusit ještě variantu 3D srdíčka. V tom případě budete kromě malých dekoračních balonků potřebovat taky řetězové balónky a klasické pastelové balónky.

Videukázku na výrobu 3D srdíčka najdete v sekci Videogalerie.

V případě jakýchkoliv dotazů jsme k dispozici v naší Poradně popř. můžete o svých dotazech diskutovat v sekci Diskuze.

 

Přejeme hezkou zábavu

 

Balonky s.r.o.

HOT LINE 777 000 019

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení