Jak zabavit děti na svatební hostině

Děti na svatební hostině můžou pro někoho znamenat problém. Je proto nutné předem vše naplánovat tak, abychom caparty zabavili a všichni si slavnostní atmosféru užili.

Při sestavování seznamu je nejdříve nutné ujasnit si počet dětí, o které bychom se v rámci svatebních oslav měli postarat. Důležitý je taky jejich věk. Jiný program musíme připravit pro tříleté princezny a jiný program budou vyžadovat dvanáctiletí kluci. Nezapomeňme ale na několik důležitých zásad:

1/ Děti se rychle seznamují, takže se nemusíte bát, že by se tříletá holčička od nevěsty nechtěla kamarádit s pětiletou ze strany ženicha. Připravujeme tedy program dle věku a pohlaví. Určitě ne podle toho, kdo je z které rodiny.

2/ Je vhodné připravit pro děti stolování zvlášť. Děti nebudou chtít přerušit zábavu a hry odbíháním k jídlu. Bude lepší nechat je pohromadě a nerušit je přestávkou na jídlo a přesunovat je k rodičům.

3/ Můžete rozdělit služby, kdo bude v jakém období na děti dohlížet. Ale nebojte, kdo si hraje, nezlobí. Děti si budou stolování bez dozoru určitě užívat.

4/ Pamatujte na to, aby dětský stůl byl v blízkosti toalet. Přece jenom děti musí častěji odbíhat na WC popř. umývat si ruce. Hlavní je, aby jste jim předem ukázali, kde se toaleta nachází, aby na poslední chvíli objektem nebloudily.

5/ Zapojte děti do programu - hry s nafukováním balónků, tanečky kolem židle atd. Více inspirace najdete v našem magazínu v sekci Zábava.

6/ Nezapomeňte pro děti připravit malé odměny. Můžete je zakoupit v sekci Párty odměny pro děti

7/ DJ by měl na děti myslet taky a zahrnout na playlist i dětské skladby. Klasický hit "Polámal se mraveneček" zvedne ze židle všechny děti a možná i pár dospělých.

8/ Pokud chcete děti potěšit, připravte pro ně speciální program, například Malování na obličej

9/ Domluvte se předem s rodiči na večerce pro děti. Ospalé díte kolem půlnoci by již nemělo být na svatební hostině, ale v pelíšku.

 

Snad Vám těchto pár rad pomůže připravit svatební hostinu tak, aby se i malí hosté cítili dobře.

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz