Dárek při narození miminka

Narození miminka do rodiny je velká událost. Většinou narození miminka řádně oslaví tatínek i celá rodina ještě v době, kdy je maminka a miminko v klidu v porodnici.

Autor Balónky.cz - centrum IBC 

Část příbuzenstva se přijde podívat na miminko hned do nemocnice, část se dostane ke slovu při první návštěvě v domácím prostředí.

Co se týká nemocnice, výběr dárků je hodně omezený. Nemá smysl brát do nemocnice oblečení pro miminko, to si jistě připravila maminka předem v klidu doma. Takže jí nebudeme rušit její plány. Většina z nás by ráda vzala kytku. Nemocnice ale kytku na pokoji hned tak nedovolí, prostředí pro miminka musí být sterilní.

Party-narozeniny.cz - Je to holka - balónek

Po vzoru amerických filmů se tedy módou stávají balónky nafouknuté heliem. A ne ledajaké balonky, ale přímo s tématickým potiskem It´s boy, It´s girl, je to holka, je to kluk, welcome baby atd. Můžete je zakoupit v e-shopu Balonky.cz. Stejně tak i helium na nafukování těchto balonků.

Party-narozeniny.cz - Je to kluk balónek

Dárek pro první návštěvu miminka doma již můžeme vybírat  z více možností. Dárky budou alespoň dva - pro miminko a pro maminku. Pro miminko můžeme zvolit klasiku - hezké oblečení, štěrchátko a podobně. Jakmile přijdete do specializovaného obchodu, široká nabídka Vás určitě osloví a spíše budete mít problém, aby jste nenakoupili úplně vše, co se Vám bude líbit.

Pro maminku můžete domů koupit již výše zmiňovanou kytku. Ale další dárek by měl být originální a nezapomenutelný. Přitom by bylo fajn, kdyby byl i praktický. Připravili jsme pro Vás několik tipů:

1/ Fotoalbum - miminko budou rodiče fotit hodně. Bude to rodinný miláček, takže fotoalbum se určitě hodí. Všichni se shodneme na tom, že nejvíce fotek mají naše děti právě z období prvního roku.

2/ Moje kniha - lepší verze fotoalba. Kromě fotek bude kniha obsahovat poznámky o každém důležitém okamžiku miminka. Od prvních údajů o narození, váze, přibírání - až po první slova, krůčky atd.

3/ Šperky - v některých rodinách je přímo tradicí darovat šperk - můžeme zvolit řetízek, náušnice atd.

4/ Masáže -  Maminka bude po porodu unavená, určitě by ocenila relaxaci a pár minut pro sebe. Můžete jí proto darovat např. poukazy na masáže. Možná je nepoužije hned, ale dobrou masáž si může vychutnat za pár týdnů. Hned při darování jí ale navrhněte, že těch pár desítek minut půjdete s miminkem na procházku, aby nemusela řešit hlídání.

5/ Lekce plavání kojenců - praktický dárek, který pár týdnů po porodu dostane maminku i miminko mezi lidi. Kojenci plavání milují a maminky si u plavání taky psychicky odpočinou.

6/ Knížka o miminku - některé maminky rodí poprvé a tak trochu neví do čeho jdou. Pokud je to případ i Vaší maminky, darujte jí knížku, která se zabývá péčí o miminko.

Ještě závěrem - pokud jdete na první návštěvu miminka, berte do úvahy, že maminka je v šestinedělí a určitě ještě nebude zcela ve formě. Zkuste  jí tedy předem zavolat a domluvit se, že částečně převezmete za ní přípravu pohoštění - např. přinesete dort, popř. chlebíčky. Určitě ocení Vaší snahu o pomoc a bude vděčná za podporu.

 

Přejeme krásnou první návštěvu :)

 

Balonky.cz

HOT LINE 777 000 019

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz