Ekologické balónky

My budeme slavit ekologicky - takže tentokrát bez balónků... Tak tuto větu jsme si párkrát poslední dobou vyslechli od zákazníků. Své rozhodnutí zdůvodnili "faktem", že nechtějí zvyšovat podíl plastového odpadu v přírodě. 

Předně je nutné upozornit na skutečnost, že balónky nejsou plastové. Základní surovinou na výrobu balónků je přírodní kaučuk. Získává se nařezaním kůry stromu s názvem Kaučukovním brazilský.

V divoké přírodě tento strom vyrůstá až do výšky 30 metrů. Na plantážích pěstované kaučukovníky jsou výrazně nižštího vzrůstu, především z důvodu průběžného odebírání latexu. Po 30 letech jsou stromy pokáceny pro výrazný pokles produkce kaučuku. Dřevo je ale následně ještě využito například pro výrobu nábytku. 

Narozdíl od plantáží s palmou olejnou jsou kaučukovníky vnímány spíše pozitivně - podporují biologickou diverzitu. Strom vyžaduje tropické popř. subtropické podnebí a nesmí být v žádném případě vystaven mrazu.

Právě přírodní kaučuk je základní surovinou pro výrobu dětských latexových balónků. Jde o stejný materiál, jaký každodenně využíváme v podobě jiných produktů - pneumatiky, latexové rukavice, dětské dudlíky, hračky atd.

Balónky jsou tedy z přírodního materiálu a jsou tedy biologicky rozložitelné. To ale neznamená, že je správné nafukovat balónky heliem a pouštět do volné přírody. Balónky se rozkládají 2-5 let - dle povětrnostných podmínek. V této době by ležely ve volné přírodě, kam rozhodně nepatří. 

Více informací ohledně ekologie a balónků jsme pro Vás připravili na portálu ekologicke-balonky.cz.

V případě dalších dotazů jsme k dispozici na HOT LINE 777 000 019

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz