Ekologické balónky

My budeme slavit ekologicky - takže tentokrát bez balónků... Tak tuto větu jsme si párkrát poslední dobou vyslechli od zákazníků. Své rozhodnutí zdůvodnili "faktem", že nechtějí zvyšovat podíl plastového odpadu v přírodě. 

Předně je nutné upozornit na skutečnost, že balónky nejsou plastové. Základní surovinou na výrobu balónků je přírodní kaučuk. Získává se nařezaním kůry stromu s názvem Kaučukovním brazilský.

V divoké přírodě tento strom vyrůstá až do výšky 30 metrů. Na plantážích pěstované kaučukovníky jsou výrazně nižštího vzrůstu, především z důvodu průběžného odebírání latexu. Po 30 letech jsou stromy pokáceny pro výrazný pokles produkce kaučuku. Dřevo je ale následně ještě využito například pro výrobu nábytku. 

Narozdíl od plantáží s palmou olejnou jsou kaučukovníky vnímány spíše pozitivně - podporují biologickou diverzitu. Strom vyžaduje tropické popř. subtropické podnebí a nesmí být v žádném případě vystaven mrazu.

Právě přírodní kaučuk je základní surovinou pro výrobu dětských latexových balónků. Jde o stejný materiál, jaký každodenně využíváme v podobě jiných produktů - pneumatiky, latexové rukavice, dětské dudlíky, hračky atd.

Balónky jsou tedy z přírodního materiálu a jsou tedy biologicky rozložitelné. To ale neznamená, že je správné nafukovat balónky heliem a pouštět do volné přírody. Balónky se rozkládají 2-5 let - dle povětrnostných podmínek. V této době by ležely ve volné přírodě, kam rozhodně nepatří. 

Více informací ohledně ekologie a balónků jsme pro Vás připravili na portálu ekologicke-balonky.cz.

V případě dalších dotazů jsme k dispozici na HOT LINE 777 000 019

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení