Oslava v práci, připravte překvapení pro vašeho oslavence

Blíží se narozeniny a Vy nevíte, zda je budete slavit i v práci anebo ne? Někteří z nás se právě oslavám na pracovišti vyhýbají. Stres z narozeninové oslavy na pracovišti je ale zbytečný. Základem jsou jasná pravidla.

Na každém pracovišti oslavy probíhají jinak. Na některých se neslaví vůbec. I když kolegové ví, že někdo má narozeniny, tak mu pouze mezi řečí popřejí vše nejlepší a nikdo žádné oslavy neočekává. Na jiných se ale oslava koná a všichni jí očekávají. Takže si při nástupu na nové pracoviště zkuste zjistit, zda oslavy probíhají anebo ne. Předejdete tak nepříjemné situaci, kdy budou kolegové  před Vámi stát v řadě gratulantů i s dárkem a Vás zastihnou nepřipraveného.

Pokud nemáte v oslavách na pracovišti jasno, zkuste navrhnout základní pravidla, která by mohla vyhovovat všem:

1/ Dárek

Hledání dárku pro oslavence bývá problém. Kolegové se většinou na dárek poskládají, ale nápady na vhodný dárek chybí. Hledáte něco, co by oslavence potěšilo. Většinou to bohužel ale skončí "originálním" hrnkem na kafe a kytkou. Zkuste raději za tuto částku připravit oslavu. Oslavenci tím pomůžete od stresu z příprav oslavy a peníze použijete na pohoštění popř. dekoraci. Všichni budou spokojeni. Vy nemusíte přemýšlet na dárkem a oslavenec se zbaví starostí s přípravou oslavy.

2/ Kdy slavit

Určitě je hezké popřát oslavenci přímo v den narozenin. Jakmile přijde celé osazenství do práce, je vhodně jít k oslavenci a popřát mu. Popř. můžete gratulaci nechat na čas kolem obědní pauzy.

3/ Jak slavit

Připravte malé pohoštění. Několik druhů zákusků, ať si vybere každý to své oblíbené a dva-tři druhy chlebíčků. Na pití nealko nápoje a kafe. Pokud trváte na alkoholu, zkuste tak maximálně sklenku sektu. Berte do úvahy, že jste v práci a kolegové anebo vy můžete mít přes sebou řízení auta. Navíc doporučujeme vyhnout se pijáckým oslavám na pracovišti. Můžou mít nedozírné následky.

4/ Kde slavit

Pokud se Vaše oslava omezí na snězení chlebíčku, zákusku a vypití kafíčka, tak jí zaměstnavatel určitě bude akceptovat i na Vašem pracovišti. Není nutné objednávat kavárnu anebo restauraci v sousedství.

5/ Přípravy na oslavu

Vybrat peníze od kolegů a připravit oslavu - to bude ten nejlepší dárek pro Vašeho kolegu. Na tom jsme se shodli již v bodu číslo 1. Takže oslavu připravujete Vy, nikoli oslavenec. Není to ale žádná velká práce. Chlebíčky a zákusky objednáte v lahůdkách ve Vašem blízkém okolí. Nealko a kafe nakoupíte v nejbližších potravinách a máte hotovo. Rozeslat email kolegům ohledně termínu oslavy je to nejmenší. Pokud chcete oslavu dotáhnout do dokonalosti, můžete udělat malou výzdobu. Stačí ale pár balonků a nějakou tu narozeninovou girlandu - vše najdete na našem eshopu. 

Pamatujte, že oslava narozenin na pracovišti má být příjemná chvilka strávená s kolegy, na kterou budete rádi vzpomínat. Nikoliv stresová záležitost, před kterou raději utečete na dovolenou :)

Máte jiný návod na oslavu narozenin na pracovišti? Napište nám na email party-narozeniny@balonky.cz anebo na balonky@balonky.cz. Rádi Vaše nápady a připomínky zveřejníme.

 

Přejeme hezkou zábavu :)

 

Party-Narozeniny

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz